Haber Detayı
25 Ekim 2017 - Çarşamba 11:59
 
OKULLARIMIZIN CAN GÜVENLİĞİ YOK
ÖĞRETMENLERE UYGULANAN ŞİDDETE SON
EĞİTİM Haberi
OKULLARIMIZIN CAN GÜVENLİĞİ YOK

TÜRK EĞİTİM-SEN, EĞİTİM BİR-SEN, EĞİTİM-SEN, EĞİTİM-İŞ SENDİKALARI BURSA ŞUBELERİNCE  “ÖĞRETMENLERE UYGULANAN ŞİDDETE SON” Hakkında ortak bir basın açıklması yaptılar.

 

Yapılan ortak basın açıklmasında " 

20 Ekim Cuma günü Yıldırım Mustafa Necati İlkokulu öğretmenimiz Gamze Kaya Bayrak Töreni sırasında tören hazırlıkları için okul bahçesinde uyardığı bir veli tarafından önce hakarete sonrada fiili saldırıya uğrayarak darp edilmiştir.

OKUL KAPILARIMIZIN GÜVENLİĞİ YOK, OKUL KAPILARI ÇOCUKLARA EMANET!

Defalarca dile getirmemize rağmen okullarımız da güvenlik tam anlamıyla sağlanamamaktadır. Yüzlerce öğrencinin olduğu bir okulda bir resmi güvenlik görevlisi bulunduramamak zafiyettir. Gerek yerel yönetimler bütçesinden, gerekse de genel bütçeden mutlaka okullarımız için ikili öğretim yapan okullarıma en az 2, tekli öğretim yapan okullarımıza en az 1 güvenlik görevlisi verilmelidir.

ÖĞRETMENE SALDIRI, GELECEĞE SALDIRIDIR!

Bir öğretmenimize yönelik bu saldırı aslında bütün eğitim camiamıza bilime ve geleceğe yapılmış bir saldırıdır. En ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Bu saldırı kamu görevlilerinin sistemli bir şekilde itibarsızlaştırma çalışmalarının bir sonucudur. Bütün yetkilileri artık daha ciddi tedbir alma konusunda harekete geçmeye davet ediyoruz.

SENDİKAL AYRIM YOK ŞİDDETE KARŞI DURUŞ VAR!

Eğitim hizmet kolunda faaliyet gösteren bütün sendikalar bir arada buradan bir kez daha sesleniyoruz. Baş tacı edilmesi gereken bir mesleğin mensuplarına yapılmış olan bu saldırıyı şiddetle lanetliyoruz. Sorumluları daha ciddi tedbir almaya davet ederken adli anlamda cezalandırmanın yanı sıra idari anlamda gerekli tedbirlerin alınmasını acilen talep ediyoruz. " ifadeleri kullanıldı.

Ortak basın açıklmasına imza atan sendikalar ise

 

NUMAN ŞEKER                       Y.SELÇUK TÜRKOĞLU                                    METİN ÖKSÜZ

 Eğitim Bir-Sen                             Türk Eğitim-Sen                                       Türk Eğitim-Sen

 

                           

           ATAKAN ERDAĞI                     ÖZKAN RONA

                                     Eğitim-Sen                                 Eğitiş-İş

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: OKULLARIMIZIN, CAN, GÜVENLİĞİ, YOK,
Yorumlar
Haber Yazılımı